Bugun...Yoncalı beldesinde sel baskını
Tarih: 03-05-2019 16:33:40 Güncelleme: 03-05-2019 16:46:40 + -


Bulanık İlçesi Yoncalı beldesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucu sel meydana geldi. Yaklaşık 60 evi su basarken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

facebook-paylas
Tarih: 03-05-2019 16:33

Yoncalı beldesinde sel baskını

Bulanık İlçesi Yoncalı beldesinde etkili olan aşırı yağışlar sonucu sel meydana geldi. Yaklaşık 60 evi su basarken, herhangi bir can kaybı yaşanmadı. 

Bulanık'ta etkili olan aşırı yağış sel felaketine yol açtı. Bulanık'ın Yoncalı beldesinden geçen derenin taşması sonucu 60 ev sular altında kaldı. Sel felaketinin yaşandığı Yoncalı Beldesi'nde incelemelerde bulunan Bulanık Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirtti Uzan, "Bulanık Yoncalı beldesinde bugünlerde yağan yoğun yağıştan mütevelli bir taşkın durum ile karşı karşıyayız. Yaklaşık altmış ev su altında kalmaktadır ve şükürler olsun can kaybımız yok. Ancak vatandaşlarımızın tabi zarar ve ziyanları var. Tarımsal açıdan zarar ve ziyanları var. Artı bir de ahırlarında ve tandırlarında sıkıntılar var. Biz de bu anlamda devlet olarak  il AFAD müdürümüz Maşallah Yıldız, Yoncalı belediye Başkanı Sami Özdemir ve Garnizon Komutanı İsmail Horzum güvenlik olarak bütün tedbirlerimizi almış durumdayız. Tabi ki yağmurun bu akşamda devam etmesi durumunda ve olumsuz bir durum yaşanması durumunda vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olması gerekir. Bu gecede bu altmış evimizi tahliye edip akrabaların  ve komşularına  gitmesi noktasında vatandaşlarımızı ikaz ettik, edeceğiz. Tabi bizim buraya müdahale etmemiz için suyun beli ölçüde çekilmesi gerekir. Dere yatağının kaldırmaması neticesinde arkamızda gördüğünüz gibi taşkın söz konusu olmaktadır. Geçici karayollarına büz atma çalışması devam etmektedir. Ancak bu yeterli bir çalışma olmayacak, bu dere yatağının sular çekildikten sonra DSİ bölge Müdürü ile il müdürümüz ile görüştük burada ciddi bir temizlik yapacağız. Dere yatağının taşkın koruması yapılmadı. İnşallah DSİ müdürümüz bu konuda çalışma yapacaktır. İnşallah vatandaşlarımız bu sel felaketi ile karşı karşıya gelmeyecektir.  Tekrar vatandaşlarımızın göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz. Şükürler olsun bir can ve mal kaybı yoktur. Devletimiz gereken şefkatli yüzü ile elini bu coğrafyaya atacak. Sayın Valimizin talimatı doğrultusunda bizler buradayız. onların destekleri doğrultusunda  hasar tespit çalışmaları yapacağız. Vatandaşlarımızın dertlerini ivedi bir şekilde çözeceğiz" dedi.

Evi su altında kalan vatandaşlardan Recep Kuş, "dünden beri yağan yağmurdan evlerimizi tahliye etmek zorunda kaldık. Ricamız devletimiz bize yardım etsin. Hayvanlarımız ahırlarda mahsur kaldık.  Afad ekibi İlçe kaymakamız gelmiş  onların sayesinde tahliye ettik. Devletimiz yanımızda Allah razı olsun" dedi.
Bu haber 1358 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI