Bugun...GOOGLE '22 NİSAN DÜNYA GÜNÜ' İÇİN ÖZEL DOODLE HAZIRLADI
Tarih: 01-01-2016 00:01:38 Güncelleme: 23-03-2016 09:16:38 + -


Her yıl Dünya Günü olarak kutlanan 22 Nisan için dünyanın en büyük arama motoru Google özel doodle hazırladı.

facebook-paylas
Tarih: 01-01-2016 00:01

GOOGLE '22 NİSAN DÜNYA GÜNÜ' İÇİN ÖZEL DOODLE HAZIRLADI

~~Her yıl Dünya Günü olarak kutlanan 22 Nisan için dünyanın en büyük arama motoru Google özel doodle hazırladı.
22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.
John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks (gece ve gündüzün eşit olduğu) zamanı yani 21 Mart'ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes'in organizatörlüğünde İlk olarak 1970 yılında ABD’de 20 milyon kişinin katılımıyla kutlanmıştır. 22 Nisan‘da çevreyle ilgili çeşitli konferanslar ve aktiviteler yapılarak, öncelikle çevremizi ve dolasıyla üzerinde yaşadığımız dünyayı temiz tutmamız gerektiğinin farkındalığı oluşturulmaya çalışılıyor.
Dünya Günü, günümüzde yalnızca ABD’de değil tüm dünyada kutlanmakta ve gelecek nesillerin daha temiz bir dünyada yaşamasını sağlamak için üzerimize düşen görevler, Dünya Günü’nde bizlere hatırlatılıyor.
Yeryüzünün simgesel yaş günü ilan edilen Dünya Günü/Earth Day, her yıl 22 Nisan 'da çevresel sorunlara dikkat çekmek için tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu etkinlikler, kamu ilgisini doğa dengesini bozan insan faktörlerine ve doğayı koruyan eylemlere çekerek, çevreye duyarlı davranış biçimini kalıcı kılmak amacını güdüyor.
Türkiye'de yaşanan önemli olaylardan bazılarını unutan Google, yeni bir Doodle yayınladı. Şirket yılın önemli günlerinde o güne özel yayınladığı Doodle'lara bir yenisi daha ekledi. 22 Nisan Dünya Günü için hazırlanan Doodle, ayrıca bir test içeriyor.
22 Nisan Dünya Günü'ne özel olarak hazırlanan Doodle ile birlikte Google, kullanıcılara Buzzfeed benzeri sitelerin içerik olarak kullandığı interaktif bir test sunmuş.
Google testte ‘Siz hangi hayvansınız?’ sorusunu soruyor. Burada sorulan sorulara kendinize uygun olan seçenekleri tıklayorsunuz. Sorulara verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sistem size hangi hayvanla benzerlik gösterdiğinizi söylüyor.
Aşğıdaki linkten teste katılabilirsiniz
https://www.google.com.tr/search?q=earth+day+quiz&gws_rd=cr&ei=lZ83Va2zL4HKsgGYqoC4DA
 

 
Bu haber 1547 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI