Bugun...Eş Başkan Topçu: "Belediye yönetimimiz şeffaf olacak"
Tarih: 18-07-2019 12:45:35 Güncelleme: 18-07-2019 12:54:35 + -


Bulanık Belediye Eş Başkanı Adnan Topçu, belediyeyi şeffaf belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini belirterek, "bütün alt ve üst yapı çalışmalarımızı ve gelir gider tablomuzu halkımızın görebileceği şekilde yayınlayacağız. Yönetimimizin, belediyecilik anlayışımızın şeffaf olması açısından bunu gerekli buluyoruz” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 18-07-2019 12:45

Eş Başkan Topçu:

Bulanık Belediye Eş Başkanı Adnan Topçu, belediyeyi şeffaf belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini belirterek, "bütün alt ve üst yapı çalışmalarımızı ve gelir gider tablomuzu halkımızın görebileceği şekilde yayınlayacağız. Yönetimimizin, belediyecilik anlayışımızın şeffaf olması açısından bunu gerekli buluyoruz” dedi.

Bulanık Belediyesi Eş Başkanları Adnan Topçu ve Eylem Saruca, meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri halk toplantısında belediyenin çalışmalarını ilçe halkı ile paylaştılar.

Belediye Konferans salonunda yapılan toplantıda altyapı çalışmaları, devam eden hizmetler, 18. madde uygulaması gibi konularda halka bilgi verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Eş Başkan Adnan Topçu, "Çalışmalarımızı halka anlatmak, halkın istek, istek, görüş , öneriler doğrultusunda çalışmalarımızı yürütmek üzere bugün bu istişare toplantısını düzenledik. Açıkçası ben katılımın daha yüksek olmasını beklerdim. Ama görüyorum ki katılım beklentimizin altında kalmış. Keşke halkın büyük bir çoğunluğu burada olsaydı da taleplerini, bizim görmediklerimizi, varsa eksikliklerimizi birebir bizimle paylaşsalardı.Yine de bu toplantıya katılım sağlayan ve sağlamayan tüm Bulanık Halkına teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Altyapı çalışmalarının aralıksız sürdüğünü vurgulayan Topçu, "Biz Belediyeyi 172 milyon 498 bin gibi çok büyük bir borçla devir aldık. Bu borç 2014 ve 2019 yılları arasında olan genel borçtur. İller Bankasından Belediyemize gelen katkı payının tümünü bu borca ayırırsak ve hiç hizmet yapmasak ancak 150 ayda bu borcu kapatabiliriz.  Tabi ki 150 aya varan bu borç 3 döneme yayılıyor. Elbette bu borca karşılık da bizim herhangi bir teslimiyetimiz, herhangi bir bahanemiz olmayacaktır. Biz bu borçları mazaret yapıp da hizmet etmezlik  yapamayız. Bu halka sözümüz var. Tüm zorluklara rağmen biz hizmet yapacağız. Hiçbir zorluğu kendimize mazaret yapmayacağız " ifadelerini kullandı

Bulanık Belediyesinin şahısların inisiyatifinde olmadığını dile getiren Topçu, "Bu kurum kanun ve mevzuatlara göre yönetiliyor. Mevzuat ve kanunun öngördüğü hizmet ve taleplerinizin yerine gelmesi için bütün ekibimizle hizmetinizdeyiz. Mevzuat ve kanunlara göre taleplerinizi alacağız. Düzeltilmesi gereken sorunlar varsa Belediye Eş Başkanları ve sorumlu birimler tarafından not alınarak çözüm yolu bulmaya çalışacağız" diye konuştu.

Bulanık'ı şeffaf belediyecilik anlayışıyla yöneteceklerini vurgulayan Topçu, "bütün alt ve üst yapı çalışmalarımızı ve gelir gider tablomuzu halkımızın görebileceği şekilde yayınlayacağız. Yönetimimizin, belediyecilik anlayışımızın şeffaf olması açısından bunu gerekli buluyoruz” dedi.

Bulanık'ta yaşanan su sıkıntısına da değinen Topçu, "halkımızdan ricamız içme suyu ile bahçe ve bostanları sulamayalım. Altyapı çalışması bitene kadar halkımızdan ricamız doğal kaynaklara hep birlikte sahip çıkalım" ifadelerini kullandı.

Toplantıda söz alan vatandaşlar ise sorun ve sıkıntıları dile getirerek, çözüm önerilerini sundular.
Bu haber 847 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI