Bugun...Down Sendromlu Çocuklara Yönelik Etkinlik Düzenlendi
Tarih: 23-03-2018 12:58:24 + -


21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından down sendromlu öğrencilere yönelik bir program düzenlendi.

facebook-paylas
Tarih: 23-03-2018 12:58

Down Sendromlu Çocuklara Yönelik Etkinlik Düzenlendi

21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında Muş Alparslan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından down sendromlu öğrencilere yönelik bir program düzenlendi. 
Prof. Dr. Sabahattin Zaim konferans salonunda düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, üniversitelerin toplumdaki dezavantajlı gruplara yönelik öncelikli görevler üstlenmesi gerektiğini belirterek, bu konudaki duyarlılığından ve desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür etti. Konuşmasında down sendromu ve Türkiye'de 2. olarak üniversitemiz BESYO bünyesinde açılan Engellilerde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bölümü hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, obezitenin günümüzde büyük bir problem olduğuna da dikkat çekti.

Programda konuşan MŞÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ da, down sendromu konusunda toplumda farkındalık oluşturulması gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Yaşar Karadağ, üniversitemizdeki akademisyenlerin bu konudaki duyarlılığını takdir ettiğini ifade ederek, etkinlik kapsamında duyarlı akademisyenler tarafından kendi imkan ve emekleri ile 43 down sendromlu çocuğa eşofman yaptırılması ve dağıtılmasının örnek bir davranış olduğunu söyledi.

Program kapsamında MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat  da down sendromlu çocuklara pasta ikram etti. Çocuklar, üzerinde +1 Gülücük ifadesi yer alan pastayı Nilüfer Polat hanım efendi ile birlikte kestiler. Etkinliğe aileleri ile birlikte gelen çocuklar, düzenlenen çuval yarışı ve yumurta yarışı gibi yarışmalar ve müzikler ile eğlendiler. Çocuklara eşorfmanlar ile birlikte üzerinde üniversite logomuzun bulunduğu şapkalar da hediye edildi. Etkinliğe Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Ali Kuşçu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi'nden öğrenciler katıldı.
Bu haber 1165 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI