Bugun...Bulanık'ta traktör römorklarına reflektör takıldı
Tarih: 08-08-2019 18:47:38 + -


Bulanık Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, römorklu traktörlere yönelik polis ve jandarma uygulama noktalarında denetim faaliyetlerine katılıp, eksiği bulunan sürücülere uyarı ve tavsiyelerde bulunarak traktör kasalarına reflektör çaktı.

facebook-paylas
Tarih: 08-08-2019 18:47

Bulanık'ta traktör römorklarına reflektör takıldı

Bulanık Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, römorklu traktörlere yönelik polis ve jandarma uygulama noktalarında denetim faaliyetlerine katılıp, eksiği bulunan sürücülere uyarı ve tavsiyelerde bulunarak traktör kasalarına reflektör çaktı.

 

Traktör römorklarına reflektör takma uygulaması başlattıklarını ifade eden Uzan, reflektör kullanılmamasından kaynaklanan elim bir trafik kazası yaşandığını hatırlatarak yaşanabilecek trafik kazalarını önlemek amacıyla böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi. Yasal bir zorunluluk olmasına rağmen insanların bu konuda ihmalkâr davrandığını ifade eden Uzan, "Traktör kullanan vatandaşlarımızdan römorkların arkasına reflektör takmalarını istiyoruz. Gece seyahatlerinde ya da yol kenarlarında park halinde olan traktörlere mutlaka reflektör takılmasını istiyoruz. Yasaları ihmal eden ya da uygulamayan vatandaşlarımıza ceza keseceğiz. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile insanlarımıza hayatlarının değerli olduğunu ve her trafik kuralının insanlarımız için kullanıldığını hatırlatmak istedik. Can ve mal kaybını önlemek bizim için çok önemli. Traktör sahiplerinden özellikle römorklu olanlardan mutlaka römorklarının arkasına reflektör takmalarını istiyoruz. insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Daha geçen Arakonak köyünde adam römorklu traktörü yolun üstüne park edip gitmiş. Bir polis memuru arkadaşımız ailesi ile birlikte römorka çarparak kaza geçirmiş. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. Denetimler sıklıkla yapılacak.  Yaptığımız her şey vatandaşlarımızın huzuru ve can güvenliği içindir. Bu konuda sivil toplum örgütlerinden ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz" dedi.
Bu haber 830 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI