Bugun...Bulanık'ta Muhtarlara Yönelik Eğitim Toplantısı Yapıldı
Tarih: 14-05-2019 13:46:56 Güncelleme: 14-05-2019 14:03:56 + -


Bulanık'ta, Mahalli İdareler Seçimi sonrası yeni dönemin ilk Muhtarlar Toplantısı Bulanık Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında yapıldı.

facebook-paylas
Tarih: 14-05-2019 13:46

Bulanık'ta Muhtarlara Yönelik Eğitim Toplantısı Yapıldı

Bulanık'ta, Mahalli İdareler Seçimi sonrası yeni dönemin ilk Muhtarlar Toplantısı Bulanık Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında yapıldı. Mahalle köy muhtarları katılımıyla Bulanık Halk Kütüphanesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda 4541 sayılı kanunun muhtarlara yüklediği sorumluluklar anlatıldı.

Toplantıda, 4541 sayılı Şehir ve Kasabalarda Mahalle Muhtar ve İhtiyar Heyetleri Teşkiline Dair Kanun başta olmak üzere ilgili Kanun ve mevzuatın muhtarlara verdiği görev ve sorumlukların anlatıldığı bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Yapılan sunumun ardından toplantıya katılan daire amirleri, muhtarların ihtiyaç ve taleplerini doğrultusunda kurumlarının sorumluluk alanları hakkında bilgilendirme yaptı. Toplantıda konuşan Kaymakam Uzan, “ İdeolojinizi bir kenara bırakın. Devlettin muhtarı olduğunuzu unutmayın. siz atanmış değilsiniz seçilmişsiniz. Dolaysıyla halka hizmet edeceksiniz. Emniyet asayiş ilişkiniz iyi olacaktır. Her konuda jandarmamızla veya emniyet mensubumuzla irtibatlı olun. Her zaman devletle ilişkili olun.  Her zaman doğru olun doğruyu her yerde her zaman yüzünüze söyleyeceğiz. Onun için birbirimize dürüst olalım. Bir muhtar daima örnek olmalıdır. Muhtarlık görevi kamu hizmetleri için önemli bir mercidir. Bu nedenle, mahallelerimizde kamu hizmetlerine yönelik talep ve sorunların giderilmesinde ve etkin, verimli kamu hizmeti sunumunda muhtarlarımıza önemli görevler düşmektedir. Muhtarlarımız kamu kuruluşları ile kuracakları yakın irtibat ile başarılı hizmetlere vesile olunacaktır. Tüm mahalle muhtarlarımıza yürütecekleri çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıya İlçe Emniyet Müdür Mesut Irmak, Garnizon Komutanı İsmail Horzum, İlçe Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, İlçe Sağlık Müdürü Rıdvan Selvi  ile bazı daire müdürleri ve  mahalle, köy muhtarı katıldı.
Bu haber 1716 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI