Bugun...Bulanık MYO'nun yeni bölümlerine öğrenci alım talebi kabul edildi
Tarih: 12-06-2019 09:40:25 Güncelleme: 12-06-2019 11:54:25 + -


Bulanık Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan yeni bölümlerin öğrenci alım talepleri YÖK tarafından kabul edildi.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2019 09:40

Bulanık MYO'nun yeni bölümlerine öğrenci alım talebi kabul edildi

Bulanık Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan yeni bölümlerin öğrenci alım talepleri YÖK tarafından kabul edildi. Muş Alparslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Laborant ve Veteriner Sağlık Programı ve Acil Durum ve Afet Yönetimi programlarının 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılındaki öğrenci alım talepleri YÖK tarafından kabul edildi.

Programlar bu yıl eğitim-öğretim faaliyetlerine 40’ar öğrenci alarak başlayacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Bulanık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Galip Halidi yeni program hakkında şunları söyledi: "Yüksek oranda hayvancılık faaliyetleri yapılan Bulanık ilçesinde azımsanmayacak sayıda veteriner kliniği bulunuyor. Ayrıca Muş'un merkez ve ilçeleri göz önünde bulundurulduğu zaman bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Veterinerlik Bölümü Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programının açılmış olması son derece önemli. Alacağımız öğrenciler ilimizde ve bölgede aktif biçimde çalışacaklar."

İlin hayvancılık potansiyeline de vurgu yapan Halidi, "Hayvancılıkta Pilot Devlet Üniversitesi seçilen Muş Alparslan Üniversitesi bu yeni program sayesinde bölgesel kalkınmanın lokomotifi olma yönünde güçlü bir adım daha atmış bulunuyor. Hayvancılıkta Pilot Devlet Üniversitesi olan üniversitemize bu program sayesinde en büyük desteği veren akademik birimlerden bir tanesi Bulanık Meslek Yüksekokulu olacaktır." dedi.

Öte yandan ikinci önemli program olarak açılan Acil Durum ve Afet Yönetimi programı, yine ilin yerel şartlarını göz önüne alan bir yapılanma içerisinde büyümeyi hedefliyor. Yüksekokul Müdürü Halidi, "Doğu Anadolu Bölgesindeki Kuzey Anadolu Fay Hattının içerisinde yer alan ilçenin coğrafi şartları göz önünde bulundurulduğunda, dağlık ve engebeli olması, ulaşım açısından zorluklar yaşanması, Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü’nün Doğu Anadolu Bölgesindeki üç merkezinden birinin Muş ta yer alması gibi nedenlerden ötürü öğrenci alımının kabul edilmesinin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesinde ve bölgenin ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde çözüm getirilmesinde etkili olacağı düşünülmektedir." diyerek bu bölümün de ilçemize ve ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Programların açılması konusunda desteğini esirgemeyen Üniversite Rektörlüğüne ve YÖK Başkanlığına teşekkür eden Halidi, Bulanık ilçesinin bu ilgiyi karşılıksız bırakmayacağını ifade etti.
Bu haber 699 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI