Bugun...Bulanık’ın Alt Yapı Sorununu Bitirecek Proje İçin İmzalar Atıldı
Tarih: 13-04-2018 15:02:45 Güncelleme: 13-04-2018 15:09:45 + -


Bulanık´ta ihtiyacı karşılamayacak durumda olan alt yapı sisteminin sil baştan yenilenmesi için imzalar atıldı.

facebook-paylas
Tarih: 13-04-2018 15:02

Bulanık’ın Alt Yapı Sorununu Bitirecek Proje İçin İmzalar Atıldı

- Bulanık´ta ihtiyacı karşılamayacak durumda olan alt yapı sisteminin sil baştan yenilenmesi için imzalar atıldı.

 İlçede su ve kanalizasyon hatlarının ihtiyaca cevap vermemesinden ötürü büyük sıkıntılara neden olan sistemin yenilenmesi için Bulanık Belediyesine İçişleri Bakanlığı Kararnamesiyle atanan İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan yenileme çalışması başlattı.

Belediye´nin su ve kanalizasyon yenileme çalışmaları sonuçlandı.

İlçenin tamamında yenilenecek olan altyapının kanalizasyon çalışmaları için yapılan ihale doğrultusunda yüklenici firma tarafından 15 gün içinde çalışmaların başlanacağı bildirildi.

 Şimdiye kadar ilçede hizmet alanında en büyük yatırım olan iki dev projenin hayata geçmesiyle ilçede altyapı sorunu son bulacak.  Bulanık Belediye’sine Başkan Vekili olarak atanan Hacı Arslan Uzan’ın ilçedeki var olan sorunların başında gördüğü altyapı sorununun çözümü için başlattığı çalışmalar neticesinde İller Bankasına sunduğu kanalizasyon projesinin onaylanmasından sonra, projenin ihalesi gerçekleştirilerek, projenin yapımına kısa bir süre sonra başlanacağı açıklandı. Tamamen yenilenecek olan kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu hattı çalışmalarının bitmesiyle Bulanıklıların uzun yıllardır çektiği altyapı sıkıntısı sona erecek.

     “YİRMİ YILDIR BULANIK’TA YAPILMAYAN HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, amaçlarının Bulanık ilçesinde yirmi yılda yapılamayan hizmeti dokuz ay gibi bir sürede yapmak olduğunu söyledi. Bulanık’ın en büyük sorununun altyapı sorunu olduğunu vurgulayan Uzan, “göreve geldiğimizde Bulanık’ın en büyük sorununun altyapı sorunu olduğunu gözlemledik. Vatandaşlarımızın da bu sorunun çözümü için bizden yoğun talepleri oldu. Projemizin hayata geçmesiyle Bulanık’ın altyapı sorunu da son bulacak. Bulanık ilçesinde 20 yıldır yapılmayan hizmetleri bir bir hayata geçiriyoruz. Bulanık halkı hizmetlerin en güzeline layıktır. Amacımız İçme suyu kanalizasyon ve kanal projelerimizi yıl sonuna kadar bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır” dedi.

“BULANIK’TA İÇME SUYU SORUNU SON BULACAK”

İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk ise gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 114 hat döşeyeceklerini söyledi.

Kayatürk,  “Sayın Kaymakam ve belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle buraya atndıktan sonra ilçede yaptığı çalışmalar neticesinde,  Bulanık halkından gelen talepleri de dikkate alarak böyle güzel bir çalışma başlattı. Görüyoruz ki Bulanık’ta çok güzel hizmetlere imza attı. Projelerin İller Bankası tarafından onaylanmasından ardından ihale sürecini başlattılar. Şimdiye kadar yapılacaktı. İhale sürecinde maalesef itiraz süreci oldu. Orada bir dört ay gecikme süreci oldu. İnşallah bu gecikmeyi telafi edilecek şekilde yer teslimini şu anda yapıyoruz.  Yüklenici firmamız burada. Kaymakamımız ve Belediye Başkan vekilimiz burada.  Sayın Kaymakamızın gayretleri ve çalışmalarıyla Bulanık’ta çok güzel hizmetler yapacağız. Bulanık ilçesinde hem içme suyu, hem kanal suyu ve hem de yağmur suyu işini yürüteceğiz.  Yaklaşık olarak 114 km şebeke yapacağız. Bunun yanında 15 km isale hattımız yani içme suyu olarak olacak şekilde yapıyoruz.  90 km kadar kanalizasyon hattımız olacak.  Şehrin ana arterlerinde yağmur suyunun birikmemesi i için 4 km yağmur suyu kanalı yapağacağız. İçme suyu kapsamında yine iki adet depomuz olacak. Depolar biri iki binlik diğeri ise dört bin ton depolar yapıldıktan sonra Bulanık’ta artık içme suyu sıkıntısı olmayacaktır” dedi.

 “15 GÜN İÇİNDE İLK KAZMAYI VURACAĞIZ”

Projelerin kabul edilmesinde Kaymakam Uzan’ın büyük gayretlerinin etkili olduğunu belirten Kayatürk ; “Bu hizmetlerin bu ilçeye Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Sayın Hacı Arslan Uzan’ın büyük gayretleri var. Bazen bizi gece geç saatlere kadar arıyorlar. Buradaki hizmetlerin biran önce gelmesi için gayret ediyorlar. Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hacı Arslan Uzan’ın gayretleri ile yüklenici firmada burada bu yılsonuna kadar bütün bu işler yapılacaktır. Ocak ayına kadar bu işleri bitireceğiz. 15 gün içerisinde Bulanık ilçesinde kurban kesip kazmayı vuracağız tüm bulanık halkına hayırlı olsun” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İller Bankası Van Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk ve altyapı işini ihale usulü üstlenen firma yetkilileri ile istişare ederek alınan kararlar neticesinde kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu inşaat projesininin iş yeri teslim tutanağı imzalandı.
Bu haber 3763 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • KÖYLERİMİZ
  KÖYLERİMİZ
 • Bebişler
  Bebişler
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. KÖYLERİMİZ
 2. Bebişler
 3. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
  EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 • EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
  EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 • BULANIK GÜLÇİMEN
  BULANIK GÜLÇİMEN
 • MATRİX HASAN
  MATRİX HASAN
 • HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
  HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 • BULANIK
  BULANIK
 1. EMANÊ MÜTHİŞ PERFORMANS
 2. EMANÊ VE DENGBÊJ KAZO
 3. BULANIK GÜLÇİMEN
 4. MATRİX HASAN
 5. HDP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
 6. BULANIK
VİDEO GALERİ
YUKARI